Diskuze

Volný pokec o jeskyních, aneb kdo se kam chystá.
 

Západní jeskyně 21.9.

Přátelé, v sobotu zase dáme pracovku, sraz je v 9 hodin nad Jítravou. Do konce letní sezóny je třeba zjistit, jak vypadá prostor před Blátivou chodbou, než začneme organizovat hydrotěžbu v tomto místě, a také dočistit prostor u záclony, kde je deponie z průzkumu v Sudové chodbě. To a další viz níže podrobněji. Záměr: 1) dočistit prostor u Záclony pod Sudovou chodbou před zimou. 2)Ověřit profil (počvu) Blátivé chodby pro určení geneze chodby. 3)Ověřit profil prostory (puklina nebo širší prostora?) a charakter sedimentu (bláto, štěrčík, větší kameny?) těsně před vstupem do Blátivé chodby pro další plánování zamýšlené hydrotěžby v tomto místě. 4) Uklidit kameny pod vstupem do Nových jeskyní Činnost: 1)Dočištění počvy Sudové chodby, nakládka v hlavní chodbě, vyvážení kolečky z jeskyně. 2) Kopání ve stísněném prostoru v úzkém profilu, přesun horizontálně kanystry na laně na dočasnou deponii v jeskyni. 3) Kopání úzké rýhy napříč prostorou, dočasná deponie poblíž podle prostorových možností nebo tahání horizontálně kanystry na dočasnou deponii v dómu. 4) Transport kamení ručně nebo v kbelících na most a ven z jeskyně. Jak a kde budeme pracovat, záleží hlavně na počtu zúčastněných, já budu pokračovat v rozdělané práci pod Sudovkou. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 18. září 2019 21:14.

Speleoden

Ahoj příznivcům podzemí, v sobotu 13.7.2019 proběhne u Hanychovské jeskyně tradiční Speleologický den. více informací na http://speleolbc.cz/speleoden.html Všichni jste srdečně zváni.


Vložil Fichtik, 13. června 2019 14:05.

Povrchovka po Turnovském krasu 2.3.2019

V sobotu jdeme na obvyklou kontrolu po okolí Ondříkovic. Podzimní neproběhla, tak tato bude nyní po roce. Kdo se chcete přidat, sraz je v 9 hodin u studánky v dolní části Ondříkovic. Trasa: Ondříkovické propadání, ponory V Podhorčí a u Roudného, závrt pod Roudným, Bartošova pec a okolní prameny a závrty, ponor a závrty u Mokřin, jeskyně Mločí a Šálení smyslů a údolí Vazoveckého potoka k Voděradům. Podle času odbočka k jeskyním Drábovny. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 27. února 2019 18:49.

Krasovíkend 27. - 28.10.2018

Přátelé, o nadcházejícím víkendu proběhne slezina na boudě, poslední pracovní akce a také návštěvy v "netopýřích" dírách před jejich každoročním uzavřením. V jeskyni se budeme zabývat v první řadě Ponorovým dómem, z něhož se vytrvale plazí bahnokamenitý proud, jenž se přiblížil ke vstupu do Staré jeskyně a je třeba ho před zimou zlikvidovat. Po práci nás čeká sud piva dovalený Drozdem, excelentní bašta od Zbyňdi a skvělá Aladarova kytara..., sobota bude velmi náročná, o tom žádná. Neděle bude vyhrazena prohlídkám podzemí, u někoho procházce a detoxikaci. Program (poupravíme podle situace) Sobota -sraz 9.00, pracovka od 10.00 nejdéle do 17.00 (vyvážení Ponoráku, případně i vyčištění sondy pod Netopýřím) -odpoledne/podvečer podle času exkurze do Západní včetně debaty o plánovaných nebo probíhajících akcích (jarní vystrojení Ponoráku, hydrotěžba v Blátivé chodbě, záměr v Sudové chodbě, plánované domapování, sonda pod Netopýřím, -večer boudová trachtace Neděle -Západní (ze soboty) -v Kryštofáku všechny Rokytky (do propasti lezecké cajky), se zastávkou u Úzké (kdo z fajnšmekrů by ji chtěl vidět) -Loupežnická u Křižan -odpoledne operativně návrat na boudu, úklid a "zimní" uzavření jeskyně. Na víkend jsou porůznu zatím přihlášeni Drozd, Výva, Šnek, Barča, Lukýto, Zbyňďa a Fichtíci, ale určitě nás bude víc. Dejte prosím jakkoli vědět (mail, SMS, volat, FB), kdo bude kopat či kdo bude večer nebo v neděli, ať je bližší představa o pracovním a exkurzním harmonogramu a také kvůli místu ke spaní. Bacha v noci bude kosa, kdo by chtěl spát v autě, může vzít i malý přímotop, bude k dispozici elektřina po oba dny a krom kamen i plynový vařič. Jo a půllitr raději sebou. <br /><br/> Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 23. října 2018 18:59.

Západní j. 13.10.

Přátelé, v sobotu od 13 hodin budeme pokračovat ve vyvážení deponie ze Sudovky. Když nás bude víc, stihneme ji pro letošek už dokončit. Mimo to - zimní přestávka v netopýřích dírách se blíží, 27. - 28. 10. bude proto krasovíkend s pracovní akcí v Západní - každoročním vyvážením bahnokamenitého splazu u Ponorového dómu, potlachem na boudě a posledními exkurzemi tohoto roku i do okolních jeskyň. Pozvánka bude později, ale kdo se chce zúčastnit, může si už zapsat do diáře. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 9. října 2018 9:31.

Setkání jeskyňářů 5. - 7. 10. 2018

Přátelé, nezapomněli jste na letošní Setkání? Tentokrát se koná ve Vilémovicích v Moravském krasu viz https://myotis.cz/setkani-jeskynaru-2018 Počasí má být slunečné, takže budeme v Krasu už od pátečního dopoledne výletovat, a večer se už těšíme na shledání s podobně postiženými. :-) Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 3. října 2018 13:37.

Západní jeskyně 29.9.

Přátelé, v sobotu v 10 hodin je sraz u Západní, budeme pokračovat ve vyvážení deponie pod Sudovkou. Kopáči, nechť se přihlásí. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 27. září 2018 13:02.

Západní jeskyně a jítravská bouda 15.9.

Přátelé, V sobotu asi od 10 hodin budeme pokračovat s vyvážením deponie pod Sudovkou. Účastníci, nechť se hlásí s předstihem. Odpoledne je v plánu krátký výlet na Sloní skály a okolí. Večer pak zůstáváme na boudě, tak přijeďte popít a poklábosit. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 12. září 2018 14:02.

Západní 8.9.

Přátelé, zítra v 9 je sraz u Západní jeskyně. Půjde o půldenní akci s vyvážením deponie z prostoru od záclony. Materiál pochází ze Sudovky. Okolo druhé odjezd. Kdo byste se chtěl zúčastnit, dejte vědět dopředu! Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 7. září 2018 10:27.

Západní 25.8.

Přátelé, v sobotu budu pokračovat ve vyklízení Sudové chodby, večer pak bude slezina na boudě. Kratší nedělní akce není vyloučena. Kdo se chcete zúčastnit, dejte vědět dopředu. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 23. srpna 2018 11:13.

1234567

Přidání nového příspěvku

Jméno:
Nadpis:
zpráva:


ochrana proti spam-botům
zadej číslo ZO, včetně pomlčky