Diskuze

Volný pokec o jeskyních, aneb kdo se kam chystá.
 

První letošní akce v Západní j. - 10.6.

Po třech týdnech, kdy byla i přes minimální účast úspěšně dokončena nezbytná oprava základny Basa (bude souhrnná zpráva od Horáce), opět trochu mákneme v krasu než se rozjedeme po dovolených. Místo původně plánované Dvoustovky se ale letos poprvé sejdeme v Západní jeskyni. Náplň akce závisí na počtu a složení účastníků. 1)uvolnění průchodu do Ponorového dómu, ať se může zával opět hýbat, zhodnocení možností dalšího postupu zde. 2)přípravné práce na směru "Třetí" jeskyně (v sondě pod Netopýřím a za Kuřáckým. (Prostor za Kuřáckým salónkem není z neznámého důvodu v žádné mapě a je to jediné místo, kde z pukliny ledově funí, aspoň tedy při mé návštěvě loni v létě) 3)zprůchodnění úžiny v Sudové chodbě pro další průzkum. (Později bude následovat instalace lana do Sudové chodby, vyklizení sedimentů z počvy a další průzkum v tomto směru s vidinou onoho sudu.) Přihlaste se, kdo se chcete zúčastnit, případně, kdo chcete zůstat do neděle. (Pracovat v jeskyni budeme pouze v sobotu.) Sraz jako vždy v 9 hodin. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 8. června 2017 0:08.

Dvoustovka 6.5.2017

Po letošní první a mimořádně vydařené skupinové akci už hned tuto sobotu opět ve Dvoustovce zabádáme. Pro spáče připomínám, sraz je jako obvykle v 9 hodin. Další vyklízení deponií ze vzdálenějších částí díry teď odložíme a ještě za čerstva navážeme na to, kde jsme před pár dny skončili, tzn. povalíme do hloubky v zahliněném prostoru pod druhou skluzavkou. Tudy, pod pevnou stěnou a zároveň na křížení puklin, kde byl navíc od začátku detekován slabý průvan, budeme pokračovat okolo závalu směr další volné prostory. Tak na viděnou v díře.


Vložil Jiří Honzejk, 2. května 2017 14:52.

Akce ve Dvoustovce 29.4.2017

Přátelé, v sobotu je v plánu první z letošních krasových akcí podle plánu schváleného na výročce. Vytaháme na povrch deponie z loňska a umožníme tak další průzkum. Obvyklý počet 2 až 4 lidí na toto nestačí a proto prosím přijďte v hojném počtu, bude to aspoň lítat a fyzicky se u toho nezřídíme, jak se to jindy často stává. Začátek akce jako obvykle v 9, ukončení nejdéle v 17 hodin. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 25. dubna 2017 9:00.

Vápeňák v neděli.

Zítra 9.4. budu na povrchovém průzkumu po Velkém Vápenném. Vyjíždím kolem 9. hodiny, kdyby se někdo chtěl přidat. V plánu mám orientační měření ph vody v pramenech mezi Jelení loukou a Bukem republiky a pokračování v průzkumu povrchového rozsahu vápenců na severu Vápeňáku, jenž jsme o minulém víkendu načali s Monikou.


Vložil Jiří Honzejk, 8. dubna 2017 17:28.

Dvoustovka v sobotu 11.března ?

Přátelé, co kdybychom zas trochu postoupili vstříc dalším objevům, co vy na to? V plánu je postup dolů pod 2. skluzavkou. Ke vchodu blízko a do hospody koneckonců také. Zájemci, hlaste se mě nebo Ivanovi. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 9. března 2017 17:45.

Výročka na webu

Ahoj, výroční zpráva za rok 2015,2016 je na webu, kdybyste měl někdo zájem o čtení, tak je uložena na hlavní stránce odkaz výroční zprávy.


Vložil Fichtik, 7. března 2017 22:14.

Turnovský kras v neděli 5.3.

Jedu prověřit dvě zajímavá místa s možností dutin ve vápnitých horninách à la jeskyně Šálení smyslů, pokud někdo máte chuť na takové malé nedělní bádání, dejte vědět. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 3. března 2017 8:32.

Povrchovka po Turnovském krasu 26.2.

V neděli razím do Ondříkovic na obchůzku. Doufám, že díky současnému tání budou k vidění aktivní ponory (pod Roudným, Ondříkovický, Mokřiny). Chci navštívit i Šálení smyslů, také Bartošovu pec, další blízké prameny a projít na závěr údolí potoka ve Slapech, také s rozmanitými vodními projevy. Zhodnocení v některé z blízkých hospod. Kdo se chcete přidat, dejte vědět, jinak parkovat budu v Borku a vycházím kolem desáté. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 24. února 2017 0:19.

Hluboká, neděle 19.2.

Kdo nejedete Padesátku a nemůžete vydržet bez vápence jako já, tak se budu zítra odpoledne vyskytovat v Hluboké u Pelíšku a pak v horním lomu. Garde by se šiklo, kdybych se zašprcnul v Díře, pač vlez do ní je o kyčle, ale není to podmínkou. V plánu mám trošku místní geologie, kopání, měření, focení, kreslení a hlavně kochání. Případnou změnu ohlásím. Taky máme opět náčiní na další postup ve Dvoustovce či jinde, takže očekávejte pozvánky na akce, ještě do jara bychom mohli v našem krasu zase postoupit vstříc objevům. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 18. února 2017 20:24.

Tragická událost...

Přátelé, v neděli 22.1.2017 nás nevyzpytatelná příroda připravila o kamaráda a kolegu Michala Novotného, který zahynul spolu s dalším horolezcem pod lavinou v rakouských Alpách. Pro ty z vás, kteří jste ho neznali - pocházel z Děčína a v liberecké skupině začal působit tak jako jiní nejdříve neoficiálně, až se v roce 2010 se stal naším členem. V dalších letech se zúčastnil např. výzkumu slovinské Kačny jamy, ale hlavně se věnoval své největší lásce - horám, které se mu nakonec bohužel staly osudné. Letos by mu bylo teprve 40 let. R.I.P.


Vložil Jiří Honzejk, 23. ledna 2017 21:48.

12345

Přidání nového příspěvku

Jméno:
Nadpis:
zpráva:


ochrana proti spam-botům
zadej číslo ZO, včetně pomlčky