Diskuze

Volný pokec o jeskyních, aneb kdo se kam chystá.
 

17.11. Turnov, Malá Skála

Zítra razím k Turnovu a Malé Skále - kontrola jedné lokality pod Zbirohem, pak už tradiční periodická obchůzka v oblasti Ondříkovic a Borku. Podle času návštívíme Drábovnu, jak se zabydlují netopýři. Kdo by chtěl, sraz je v 9 u silnice pod Zbirohem (případně upřesním), přesun mezi hlavními lokalitami autem, jeskyňářská výbava není nutná pro suché díry Drábovny nebo pokud nechcete do ostatního "bahnitého" podzemí. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 16. listopadu 2017 10:57.

akce v Jizerském krasu 4.11.2017

Přátelé, po delším čase se sejdeme na plánované akci v Raspenavě a zabádáme v obou tamních jeskyních. Sraz jev sobotu v 9 hodin pod raspenavským Vápenným. Účast je naprosto nutné ohlásit předem. Já s dopravou tam a zpět tentokrát nepomůžu, protože zůstávám na frýdlantsku do neděle. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 2. listopadu 2017 20:33.

Západní j. 7.10.2017

Přátelé, v sobotu proběhne další z pracovních akcí podle plánu, jenž jsme svorně odhlasovali. Kdo máte nabitý program, upozorňuji, že někdy v dalších říjnových týdnech načneme novou fázi průzkumu na Pláních, což bude, podle výsledku, vyžadovat aspoň dočasně zvýšenou aktivitu naší jeskyňářské obce. O tomto víkendu ale budeme v klidu pracovat u Jítravy. V jeskyni je v plánu likvidace kamenů pod Ponorovým dómem, případně vyvezení zbytku deponie pod Sudovou chodbou, další činnost na novém objevu nebo na základně příprava dřeva pro zimní pobyty. Počasí má být spíš deštivé, takže těžiště činnosti bude asi v díře. Vše také závisí na počtu lidí. Za sebe uvažuji o prodloužení pobytu do neděle. Účastníci, jako vždy se dopředu ohlaste. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 4. října 2017 23:23.

Západní j. 16.-17.9.2017

Zdar. Kras zase volá a tak v sobotu budeme pokračovat v likvidaci mezideponie pod Sudovou chodbou a v neděli je na programu velmi zajímavé bádání na jiném místě. Obě samostatné akce budou probíhat patrně v odpoledních hodinách a zatím není jisté, zda bude někdo ze soboty na neděli na boudě, takže kdo byste se chtěl zúčastnit, dejte včas vědět. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 14. září 2017 21:11.

Západní j. 9.9.2017

Přátelé, v sobotu budu pokračovat v akci "Sudová chodba", teď mě ovšem čeká asi 70 koleček hlíny od Záclony. Začnu až kolem oběda. Případnou pomoc neodmítnu, ale jinak to beru jako speleoterapii, takže žádný stres. V neděli dopoledne je možné nějaké lehké pokračování, to uvidím podle ranního stavu. Mimo to v sobotu večer bude na boudě zase sešlost, samá vybraná společnost, takže přijeďte a nezapomeňte nějaké buřty nebo flákotu s sebou. Moudře pohovoříme, popijeme, zabékáme. Počasí má být příjemné a pobyt lze spojit s houbařením, konečně rostou i tady. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 7. září 2017 21:45.

Pracovní akce ve Dvoustovce 2.9.2017

Zdar kamarádi, potvrzuji další z akcí avizovaných od února. Na programu bude primárně likvidace deponie v Béčku. Další činnost pak podle situace. Předpovídané mokré počasí nám nevadí, nejspíš budeme krom poledního pivečka většinu dne pod zemí, případné tahání až na povrch budeme řešit podle počtu účastníků. Jako vždy prosím o bezpodmínečné potvrzení účasti do pátečního odpoledne. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 31. srpna 2017 13:26.

Západní j. 19.8.2017

V sobotu budeme pokračovat v Sudové chodbě s kopáním a vyvážením druhé třetiny chodby. Mocnost sedimentů je větší, než se zdálo při pohledu do ústí a je zapotřebí ještě několik akcí, než začneme s rozebíráním závalu na konci. Sraz je v 9 hodin. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 18. srpna 2017 10:58.

Krasotýden v Západní j. 2.-8.8.2017

Od středy podnikneme týdenní akci v Západní (Jítravské) jeskyni. Zaměříme se na léta opomíjenou Sudovou chodbu. Čas bádání proložíme drobnými pracemi na základně, houbařením, nějakým výletem do okolí a tak podobně.


Vložil Jiří Honzejk, 1. srpna 2017 23:09.

Hurá akce v Západní a večer na boudě 22.7.

Vzhledem k nestálému počas strávíme zítra den v jeskyni. Vyvezeme materiál připravený u závalu od minula a ve zbylém čase začne příprava na další průzkum. Je to narychlo, ale pokud někdo má chuť, ať se mi ozve. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 21. července 2017 15:49.

První letošní akce v Západní j. - 10.6.

Po třech týdnech, kdy byla i přes minimální účast úspěšně dokončena nezbytná oprava základny Basa (bude souhrnná zpráva od Horáce), opět trochu mákneme v krasu než se rozjedeme po dovolených. Místo původně plánované Dvoustovky se ale letos poprvé sejdeme v Západní jeskyni. Náplň akce závisí na počtu a složení účastníků. 1)uvolnění průchodu do Ponorového dómu, ať se může zával opět hýbat, zhodnocení možností dalšího postupu zde. 2)přípravné práce na směru "Třetí" jeskyně (v sondě pod Netopýřím a za Kuřáckým. (Prostor za Kuřáckým salónkem není z neznámého důvodu v žádné mapě a je to jediné místo, kde z pukliny ledově funí, aspoň tedy při mé návštěvě loni v létě) 3)zprůchodnění úžiny v Sudové chodbě pro další průzkum. (Později bude následovat instalace lana do Sudové chodby, vyklizení sedimentů z počvy a další průzkum v tomto směru s vidinou onoho sudu.) Přihlaste se, kdo se chcete zúčastnit, případně, kdo chcete zůstat do neděle. (Pracovat v jeskyni budeme pouze v sobotu.) Sraz jako vždy v 9 hodin. Jirka H.


Vložil Jiří Honzejk, 8. června 2017 0:08.

123456

Přidání nového příspěvku

Jméno:
Nadpis:
zpráva:


ochrana proti spam-botům
zadej číslo ZO, včetně pomlčky